Список максимально ефективних одноразових масок

Медична маска чи звичайна?

14 Вересня 2020 року

Медична маска чи звичайна?

Обираючи засоби, які можуть захистити від коронавірусу, усі в першу чергу звертають увагу на маски і задають питання: яка маска може перемогти коронавірусу та стати надійним бар’єром у боротьбі з вірусом?  Чим відрізняється медична маска від звичайної?

Професійний захист

Найбільш переконливий захист від вірусу – спеціальні медичні антибактеріальні повнолицеві та напівлицеві маски. Така маска схожа на протигаз. Однак, застосовувати їх у побуті не варто. Ці маски призначені для працівників біологічних лабораторій та медиків. Їх немає в аптеках. Якщо вам і вдасться побачити у продажі таку маску, то коштуватиме вона фантастично дорого. До того ж немає гарантій, що під виглядом професійної маски продавці не будуть пропонувати підробку,  у вигляді засобу індивідуального захисту, призначеного для роботи на виробництві, ніяк не пов’язаного з вірусною інфекцією. Фактично повний захист може забезпечити костюм, але його слід одягати тільки медикам, які безпосередньо контактують з хворими. 

Медичні маски

медичні маски від коронавірусу

Якщо не рахувати професійні маски і спеціалізовані респіратори, найефективніший захист – медична маска. У побуті вони – номер один. Їх ефективність перевіряється  державною  реєстрацією шляхом багаточисленних випробувань. 

Медичні маски частково захищають користувача від потрапляння вірусної інфекції в дихальні шляхи і слугують хорошим бар’єром між носієм вірусу та навколишнім середовищем. 

Сучасні одноразові медичні маски виробляють з тришарового матеріалу SMS, який має три шари: спанбонд-мельтблаун-спанбонд. SMS відрізняється високими абсорбуючими властивостями, при цьому не пропускає біологічно активні рідини, хімічний склад, жири. Антибактеріальні властивості SMS в декілька разів вище в порівнянні з традиційним спанбондом. 

Медичні маски є двох видів, залежно від їх ефективності бактеріальної фільтрації:

  • Медичні маски І використовують як мінімум для пацієнтів, щоб знизити ризик поширення інфекції, особливо при епідемії і пандемії. Ефективність таких масок не менше 95%. 
  • Маски ІІ використовують переважно професіонали охорони здоров’я в операційних чи в інших медичних приміщеннях з аналогічними вимогами. Ефективність цих масок – не менше 98%. 

Маски ІІ типу мають підвид IIR. Маски саме цього підвиду витримують більш високий тиск повітря і перешкоджають поширенню бризків. По суті, це хірургічні маски: в медицині дуже важливо, щоб мікроби з організму лікаря не потрапили в відкриті порожнини пацієнта. Крім того, такі маски захищають від потрапляння в організм лікаря рідин хворого. 

Всі ці маски призначені у першу чергу для того, щоб захищати навколишній простір від шкідливих аерозолів, які виділяють носії масок, а не для захисту користувача маски від вірусів навколишнього середовища. 

Це обумовлено як матеріалами, з яких виготовляють маски, так і конструкцією – маска не прилягає щільно до обличчя. З іншої сторони, завдяки матеріалам маски все ж відфільтровують частину повітря при диханні.  І ця частина значно вище, ніж у гарних гігієнічних масок та ефектно виглядаючих засобів захисту, створених для роботи в агресивному, але біологічно безпечному середовищі. 

Чим менше вірусів потрапляє в організм, тим ефективніше імунна система впорається з завданням. 

Купуйте краще багаторазові маски оптом, але обов’язково вона має бути зареєстрована! У назві виробу має бути напис “медична маска”. На упаковці  медичних масок має бути номер реєстраційного посвідчення, що підтверджує їх якість та оригінал. Пам’ятайте, що маркування мають упаковки, а не самі маски. Крім того, на упакуванні має бути вказаного якого типу маска, те, який відсоток захисту вона має. 

Звичайні маски

Звичайні тексильні маски від коронавірусу

Часто в Інтернеті, під виглядом медичних масок продають звичайні маски для будівництва чи гігієнічні маски. Маски для будівництва призначені захищати від пилу та бруду, гігієнічні – є текстильним виробом. Їх захисні властивості ніяк не доведені. 

Крім того, користуючись можливістю, продавці говорять про антибактеріальні та антивірусні властивості цих виробів, а вони є медичними. 

Засоби індивідуального захисту – це маски для будівництва та інші маски, які призначені для захисту на шкідливому, але не біологічно брудному виробництві. 

Зараз мережу заполонили побутові маски. Люди пропонують купити респіратори оптом, багаторазові маски оптом,проте чи дійсно вони захищають? Вони можуть називатися захисними, бар’єрними, гігієнічними, але вони не підходять для захисту від вірусів.  

Кому краще не одягати маску?

Кому краще не одягати захисну маску

  • Люди, що мають хронічні захворювання (хронічне захворювання легень чи астму). Так, ці люди знаходяться у групі ризику захворіти на коронавірус, проте маски можуть тільки ускладнювати дихання. Краще надавати перевагу фізичному дистанціюванню від інших, не виходити без нагальної потреби у місця великого скупчення людей, де складно дотримуватись дистанції. Варто порадитись з лікарем про використання маски.
  • Люди, у яких є порушення слуху або нечуючі люди, які спілкуються мовою жестів. Вони матимуть складнощі у спілкуванні, тому краще пошукати маску з прозорими вставками, якщо такої можливості немає, то перейти на письмове спілкування.
  • У людей з психічними розладами маска може спричинити неприємні сенсорні  переживання – через тиск резинок на вуха, ускладнене дихання, неприємний дотик матеріалу для обличчя. На додачу маска приглушує голос, тож словесне спілкування теж стає складнішим. 

 

Проте варто себе захистити, а людям, у яких маски викликають дискомфорт, придумати альтернативні варіанти. Наприклад, пошукати маску з більш приємної тканини, обмежити перебування у людних місцях, показати картинки людей у масках, пояснюючи, що це важливий спосіб захистити себе від вірусу. Крім того, важливо регулярно мити руки. 

Не забувайте змінювати маску, якщо вона одноразова. Якщо маска призначена для багаторазового використання, то важливо прати маску гарячою водою з милом,  а найкраще купити багаторазові маски оптом, щоб вдома завжди був захист від вірусу. 

Ви ніколи не знаєте, хто знаходиться з вами поруч у транспорті, банку чи магазині. Можливо, ця людина знаходиться у групі ризику захворіти на коронавірус. 

Маємо усвідомлювати рівень відповідальності один перед одним. Будьмо здорові! 

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *