Марлева маска від коронавірусу

Марлева маска від коронавірусу

15 Вересня 2020 року

Марлева маска від коронавірусу

Марлева пов’язка – виріб, що виготовлений з 4-5 шарів марлі, між якими прокладають вату. Маска захищає від вірусів та бактерій у тому числі від коронавірусу. Ціна масок доволі демократична, проте у період пандемії може значно підвищуватись.

Для чого потрібна марлева маска?

Для чого потрібна марлева маска?

Марлеві маски на обличчя рекомендують одягати у період епідемії та пандемії, щоб захистити себе від зараження. Маску одягають так, щоб вона щільно прилягала до обличчя, закриваючи при цьому рот та ніс. Виріб затримує патогенні мікроорганізми на поверхні тканини, не дозволяючи проникати у дихальні шляхи. 

Використовувати марлеві маски рекомендовано проти захворювань, викликаних бактеріями – дифтерії, коклюшу, скарлатини. Є припущення, що використання такої маски дозволяє захистити себе від грипу та коронавірусу. Думки лікарів суперечливі. Віруси менші за бактерії, тому легко проходять бар’єр, створений марлевою маскою. 

Чи може вберегти марлева маска від зараження коронавірусом?  

Чи може вберегти марлева маска від зараження коронавірусом?

Ефективність маски для захисту від коронавірусу складає, за оцінками медиків, від 5% до 35%, за умови дотримання правил застосування марлевої пов’язки. Це не означає, що від виробу варто відмовитись. Одягаючи маску в громадських місцях, люди проявляють повагу до оточуючих, при цьому знижуючи ризик розповсюдження інфекції. Мокрота, що виділяється, залишається на тканині, не розповсюджуючись далі. 

Здоровим людям маска необхідна, щоб запобігати потраплянню вірусу в дихальні шляхи. Надягаючи маску в громадських місцях, ви зменшуєте ризик розповсюдження інфекції. 

Важливо! Маски, що продаються в аптеках, називають одноразовими. Це означає, що використовувати їх можна лише протягом 1-2 годин, після чого маска підлягає утилізації. Тонкі пов’язки створюють захист від інфекції на 5%. Прати їх немає сенсу. 

Матеріали для виготовлення марлевих масок 

Купити марлеву маску у період карантину доволі непросто, навіть за підвищеною вартістю. Актуально виготовити маску у домашніх умовах. Звичайно, виріб не дає 100% захисту, але зменшує ризик зараження.

Принцип створення марлевої маски від коронавірусу  – використання дихаючої основи (складена у декілька разів марля) і фільтру, котрий прокладається між шарами основи. Зручніше застосовувати вату з натуральних волокон.

Перевірте вату на довжину волокон. Добре струсіть її у повітрі декілька разів. Якщо після цього лишиться пил, значить матеріал неякісний і не підходить для виготовлення марлевої маски від коронавірусу. Дрібні частини будуть проникати в органи дихання і викликатимуть дискомфорт. 

Важливо! Медики радять використовувати стерильні вату та марлю. 

Як правильно використовувати марлеву маску від коронавірусу?

Як правильно використовувати марлеву маску від коронавірусу?

Правильно одягати марлеву маску, коли ви відвідуєте громадські місця та транспорт. Не одягайте маску там, де немає людей. Виріб перешкоджає потраплянню чистого повітря і створює умови для розмноження вірусів безпосередньо поряд зі слизовими оболонками. 

Перед тим, як одягати маску, добре вимийте руки з милом. Зовнішньою стороною від себе поверніть маску та зафіксуйте так, щоб маска закривала обличчя і підборіддя. Перевірте, щоб не було проміжків між маскою та обличчям. 

Змінюйте марлевий виріб кожних дві години. Осідаючи на поверхні, мікроогранізми починають розмножуватись. Вологе середовище, що утворюється під час дихання, ідеальне для розмноження вірусів і бактерій. Ви ризикуєте захворіти. 

Змінюючи маску, тримайте її за гумки або мотузочки, не торкаючись місця, що прилягає до обличчя. Віруси можуть перейти вам на руки, коли ви торкаєтесь маски. Після цього ретельно вимийте руки та обличчя. Ці міри є найефективнішими під час носіння маски.

Застосування маски знижує ризик захворювання на коронавірус, але не виключає повністю. Краще купити багаторазові маски оптом, щоб вони були антибактеріальними, гіпоалергенними    та завжди були під рукою вдома. Тому обов’язково мийте руки з милом, уникайте скупчення людей, дотримуйтесь дистанції та бережіть себе! 

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *