чи треба дитині одягати захисну маску

Мами в масках, діти – ні. Чим це загрожує?

захисні маски для дітейчи треба одягати захисну маску дитині
11 Листопада 2020 року

Мами в масках, діти – ні. Чим це загрожує?

Новий антирекорд! Дев’ять тисяч заразилися коронавірусом. А потім десять, одинадцять, дванадцять …

Ми читаємо новини, хвилюємося, постійно говоримо дітям про «страшний вірус», щоб вони частіше мили руки і не забували носити маски. Думаємо, що таким чином дбаємо, а насправді несвідомо запускаємо механізм тривожного розладу як у малюків, так і свідомих підлітків.

Не треба так! Сьогодні важливо не тільки закуповувати багаторазові маски оптом, пам’ятати про гігієну і дотриманні дистанції. Життєво необхідно берегти психоемоційний здоров’я наших дітей. Тоді імунітет буде міцніше і організм легше впорається з будь-яким вірусом.

Як це зробити? Перестати панікувати, спокійно відповідати на питання дитини, уникати таких слів і виразів як «моторошний», «смертельний», «сподіваюся, не помремо». Нагадувати про важливість засобів індивідуального захисту і подавати особистий приклад в дотриманні правил гігієни.

А чи потрібно дітям носити маски?

Потрібно. Діти будь-якого віку схильні до інфікування COVID-19 не менш дорослих. А з урахуванням того, що абсолютно здорові діти переносять вірус легко і часто безсимптомно, вони можуть чудово ним ділитися з оточуючими. Це особливо небезпечно, коли у вихованні малюків беруть активну участь не тільки батьки, а й бабусі з дідусями.

Люди похилого віку знаходяться в найбільшій групі ризику захворіти коронавірусом з максимально негативними наслідками.

Мама в масці, дитина – ні. Небезпечно?

Під час прогулянки на вулиці в безлюдних місцях – чи не небезпечно. Під час відвідування поліклініки, аптеки, магазину, коли дитину залишити немає на кого, краще надягти на дитину маску.

А що каже ВООЗ? З якого віку потрібно дітям надягати маски?

 • Діти до 5 років. Маски можна не носити. Причин кілька. По-перше, самостійно дотримуватися всіх правил носіння маски без допомоги дорослих, дитина в цьому віці не зможе. По-друге, маска може нашкодити здоров’ю. У дітей цього віку вузькі дихальні шляхи. Маска, як бар’єр для вдиху-видиху, може спровокувати гіпоксію з усіма неприємними наслідками – сонливістю, швидкою стомлюваністю, панічними атаками. У жаркий сезон – привести до теплового удару.

Але, якщо дитина контактує з хворими дорослими або захворюваність в районі проживання висока, він може носити маску під чуйним контролем дорослого!

 • Діти 6-11 років. Необхідність носіння масок залежить від декількох критеріїв: рівень захворюваності в місці проживання, здатність самостійно і безпечно використовувати маски. А також наявність контактів з людьми похилого, інфікованими, людьми, страждаючими хронічними захворюваннями.
 • Діти 12 років і старше. Носять маски на рівних умовах з дорослими.
 • Діти, що знаходяться в групі ризику, повинні носити маски під контролем дорослих.
 • Під час занять спортом або при інших фізичних навантаженнях маску носити не слід.

Підбираємо захисну маску дитині: на що звернути увагу

Підбираємо захисну маску дитині: на що звернути увагу

 • Розмір. Маска не повинна бути великою і сповзати.
 • Гумки. У дітей 8-10 років вушний хрящ не повністю розвинений і менш стійкий до деформацій. Гумки повинні фіксувати маску, але не викликати стиснення шкіри, щоб не було протрузії вух і капловухості.
 • Колір. Маска повинна бути світлою, щоб батьки бачили ступінь її забруднення і вчасно обробляли або міняли.
 • Матеріал. Центр громадського здоров’я України радить вибирати дітям маски з гідрофобного синтетичного матеріалу. Ідеально, щоб в її складі було поєднання різних тканин і кілька шарів. Наприклад, зовнішній – поліестер, поліпропілен або їх суміш, середній – поліпропілен або бавовна, внутрішній – бавовна або матеріал з його домішкою.

Як пояснити дитині необхідність захисної маски і привчити носити?

 • Одягніть маску на плюшевого ведмедика або улюблену ляльку малюка.
 • Одягніть маску на себе. Запропонуйте це зробити дитині.
 • Зробіть Селфі в масках. Покажіть дитині фото інших діток в масках.
 • Дайте дитині кілька масок і дозвольте розмалювати їх різнокольоровими фломастерами.
 • Порівняйте маску з захистом для роликів або велосипедним шоломом. Погодьтеся, що вони незручні і громіздкі, але необхідні, щоб не отримати травму.

 

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *