Коронавірус і вагітність: як захистити малюка і себе

Коронавірус і вагітність: як захистити малюка і себе

16 Вересня 2020 року

Коронавірус і вагітність: як захистити малюка і себе

Сьогодні ви навряд чи почуєте від майбутніх мам питання «Де купити захисні маски для обличчя?».

Засоби індивідуального захисту давно перестали бути дефіцитом. А ось інформація, яка стосується коронавірусу і вагітності, до сих пір залишається хвилюючою і повною чуток. 

Чи впливає COVID-19 на вагітність?

Як краще захистити себе і свою дитину? 

Що робити, якщо відчуваєш симптоми нездужання?

А ось я чула в Китаї …

Стоп-стоп.

Перш ніж ви продовжите читати статтю згадайте, що ваш позитивний настрій завжди «працює» на імунітет! А міцний імунітет – гарантія міцного здоров’я вашого майбутнього малюка. 

Як впливає коронавірус на вагітність: відповіді на хвилюючі питання 

Як впливає коронавірус на вагітність

Як захиститися майбутній мамі від зараження?

 Дотримуватися стандартних заходів профілактики: постійно мити руки, користуватися антисептиком, носити маски, не чіпати обличчя. Повноцінно харчуватися! По можливості менше відвідувати людні місця, відмовитися від громадського транспорту і мінімізувати планові походи в жіночу консультацію. 

Контроль вагітності потрібно обговорити з спостерігаючим лікарем. Важливо завжди бути з ним на зв’язку і повідомляти про найменші симптоми захворювання.

При високій температурі, кашлі, утрудненому диханні потрібно терміново звернутися за медичною допомогою. Лікар дасть чіткі інструкції, як діяти далі.

А вагітні більше схильні до ризику?

МОЗ вважає – деякі респіраторні інфекції, включаючи коронавірус, можуть представляти вагітним більш серйозну загрозу. Оскільки протягом вагітності в організмі відбуваються деякі зміни, в тому числі і в імунній системі.

Вчені з Вашингтонського Університету Сент-Луїса провели важливе дослідження про вплив вірусу на процес вагітності. З початку квітня до кінця липня 2020 року ці фірми аналізували дані про мікро- і макроскопічному стану плаценти вагітних. Дослідження показали: на пізніх стадіях вагітності не виялено ніяких відхилень. Всі параметри плаценти вагітних, які перенесли COVID, були ідентичні параметрам здорових жінок при надії.

Вагітним потрібно здавати тести на ковід?

Так, МОЗ рекомендує це робити при наявності відповідних симптомів. 

Якщо тест дав позитивний результат, що далі?

Позитивний тест на ковід при вагітності. Що робити?

Незалежно від результату тесту, ВСІ вагітні мають право на кваліфіковану допомогу і догляд. Право вибору місця пологів залишається за жінкою. Як і присутність третьої особи під час пологів. Це не забороняється.

Лікування від коронавірусу небезпечне для дитини?

Якщо захворювання проходить в легкому ступені, призначаються препарати не шкідливі для дитини. Лікування тим безпечніше, якщо термін вище 20 тижнів і у плода вже сформовані органи.

А якщо від мами вірус перейде малюкові?

А якщо від мами коронавірус перейде малюкові

У Китаї були такі випадки. При обстеженні дітей тридцяти трьох заражених жінок COVID виявили у трьох новонароджених. АЛЕ визначити, де відбулося зараження – під час пологів, після або ще в утробі – практично неможливо.

До того ж міжнародна статистика втішає. На тисячу новонароджених у жінок з коронавірусів, трохи менше 2% з позитивним результатом тесту.

Я читала, у Китаї коронавірус провокує передчасні пологи. Це правда?

Стверджувати, що передчасні пологи безпосередньо викликав коронавірус не можна! Цілком можливо, що дострокове розродження було погоджено з лікарем виключно заради здоров’я майбутніх мам. Наприклад, щоб забезпечити максимально ефективну терапію при низькому рівні кисню.

А загроза викидня можлива?

Доказів, що ковід призводить до підвищеного ризику викидня НЕМАЄ! Як і немає підтверджень негативного впливу хвороби на розвиток новонародженого.

Яким шляхом мама може заразити малюка?

У процесі досліджень в амніотичній рідині і грудному молоці вірус не виявляли. Тому найчастіше мама заражає дитину класичним – повітряно-крапельним шляхом. Тому важливо не забувати часто мити руки і носити маску при контакті з дитиною. А щоб точно завжди мати нову чисту маску під рукою, купуйте захисні маски для обличчя оптом.

 

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *