Коли не потрібно носити маску від ковіду: що кажуть фахівці

Коли не потрібно носити маску від ковіду: що кажуть фахівці

коли можна не носити маску від ковідуколи не потрібно носити захисну маску
12 Січня 2021 року

Коли не потрібно носити маску від ковіду: що кажуть фахівці

Розцілувати всіх виборців! У передвиборній кампанії Дональда Трампа, який перехворів на коронавірус, було місце і таким феєричним бажанням.

Але чи можна знімати маску і сміливо контактувати з оточуючими, коли з початку хвороби пройшло трохи більше трьох днів?

Ні в якому разі! Так запевняють фахівці з усього світу і нагадують про необхідність купити захисні маски від вірусу навіть тим, хто вже перехворів. Оскільки у тих, хто перехворіли на ковід не завжди виробляються антитіла. Зате точно і надовго зберігається вірус в верхніх дихальних шляхах.

Страшно навіть уявити, що було б з шанувальниками Трампа, якби він втілив свої бажання в реальність.

Поки вірус SARS-CoV-2 до кінця не вивчений і продовжує мутувати, знімати маски рано!

Дослідження і факти, які доводять ефективність захисних масок

Два перукаря зі штату Міссурі хворіли COVID-19 і продовжували працювати. На роботі вони були в двошарових пов’язках з бавовни або звичайних медичних масках. Вдома засоби захисту не використовували. В результаті жоден клієнт не захворів, зате домочадці виявилися інфікованими.

У березні 2020 року в штаті Вашингтон на репетиції хору був один інфікований хорист. В результаті захворіло 53 особи з 61. Репетиція без масок для двох хворих закінчилася летальним результатом.

Вчені зібрали дані більш 200 країн і вирахували закономірність. Там, де носіння маски наполегливо рекомендовано владою або вважається нормою – смертність від ковіду росте в чотири рази повільніше.

Навесні 2020 року, коли в США носіння масок було обов’язковим, кількість інфікованих з кожним днем ​​ставало менше. За даними дослідників, такий захід допоміг запобігти більше 450 тис. заражень. І це тільки в Америці.

В Університеті Дьюка США провели «масковий» експеримент з лазерною установкою, яка відстежує мікрокраплі, що вилітають з рота. Всі 14 різновидів масок стримували частинки крапель. Найефективнішим виявився респіратор № 95 з класом захисту Ffp3. Друге місце зайняла одноразова хірургічна маска. Третє – багаторазова з поліпропілену. Але найважливіший висновок, до якого прийшли вчені – вірус SARS-CoV-2 прекрасно поширюється при звичайній розмові. Навіть без чхання та кашлю.

Навіщо носити маски, якщо вони не захищають на 100% від коронавірусу?

Маски істотно знижують вірусне навантаження! Простими словами, чим менше вірусних частинок потрапить в організм людини, тим легше вона перехворіє.

Вчені з онкоцентру ім. Хатчінсона США розробили математичну модель, яка розрахувала ризик заразитися в масці від кількості вірусу в організмі новоінфікованного. Дані перевірили на піддослідних.

Результати показали, що маски, при ефективному затримуванні частинок, на 50% знижують шанс заразити, заразитися і перенести хворобу в тяжкій формі.

Коли не потрібно носити маску від COVID-19: що кажуть фахівці

Коли не потрібно носити маску від COVID-19

  • У себе вдома, якщо ніхто в родині не хворіє. На сайті The New York Times була опублікована стаття про тринадцятирічну дівчинку, що заразила коронавірусом 11 родичів під час сімейного заходу. Єдиним симптомом ковід у дівчинки була незначна закладеність носа.
  • В особистому авто, якщо ні з ким в цей час не контактуєш.
  • У безлюдних місцях на вулиці. Вірус передається при контакті з оточуючими на відстані менше двох метрів. На вулиці, де немає людей, краще і корисніше дихати свіжим повітрям.
  • Під час занять спортом. Носіння маски під час інтенсивних фізичних навантажень лише погіршить вентиляцію легенів.
  • На вулиці в мороз. На внутрішній частині маски накопичується волога. Мокра маска втрачає свої захисні функції і стає розсадником бактерій. Виняток – якщо людина знаходиться в натовпі.

Доктор біологічних наук Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії Олександр Гінзбург сказав, що від масок можна відмовитися на 22 добу після вакцинації від COVID-19. І тільки після визначення рівня антитіл в крові.

Бережіть себе і будьте здорові.

 

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *