Чи рятує захисна маска від коронавірусу?

Чи шкодять захисні маски?

11 Вересня 2020 року

Чи шкодять захисні маски?

Поки у світі триває пандемія, ми змушені дотримуватись елементарних правил безпеки, щоб захистити себе та своїх рідних від коронавірусу. Невідомо скільки ще триватиме ця ситуація. Незалежно від того чи купили ви маску, чи створили власноруч, вона може створити вам дискомфорт, за умови неправильного носіння. Висипи, акне, подразнення. Захисні маски шкодять?  Давайте разом спробуємо розібратися та захистимо свою шкіру та організм. 

Звичайно, що поява акне не шкірі не виникає просто так. Більше того, не у всіх людей, а лише у тих, хто схильний до висипів на шкірі. Власне, саме механічне акне є ускладненням вже наявного акне. 

Механічні вугрі можуть виникати від тертя маски, адже вона має щільно прилягати до обличчя, захищаючи при цьому від коронавірусу. Маски можуть натерти шкіру, перекриваючи їй доступ до повітря. Чим довше ви носите маску, тим гіршою може бути ситуація. 

Ймовірність виникнення запалення пропорційна ступеню важкості акне. Навіть помірне тертя може спровокувати розповсюдження подразнення.

Догляд за обличчям

 • Якщо ви помітили, що ваша шкіра почала вкриватися висипами, обов’язково зверніться до лікаря.
 • Змінюйте маску кожні дві години, адже це середовище для розмноження бактерій.
 • Протирайте шкіру хлоргексидином, адже він не сушить шкіру та має антисептичну дію.
 • Використовуйте маски з натуральних матеріалів – з натуральної бавовни. Зараз найпопулярніші маски тришарові (де між внутрішнім і зовнішнім шаром є фільтруючий шар матеріалу, а у деяких є четвертий шар, що відштовхує вологу). Синтетичний матеріал може викликати алергічну реакцію, тому обирайте натуральні матеріали, адже це дихаюча тканина . Торкайтеся маски якомога рідше. І ніколи не користуйтеся чужими. 
 • Якщо ви побачили на шкірі висипи, то відкладіть на певний час використання косметики. Добре очищайте та зволожуйте шкіру. На якийсь час відмовтеся від пудри та тонального крему, щоб не закупорювати пори. 
 • Робіть зволожуючі маски – 1-2 рази на тиждень.

Як правильно носити маску?

Як користуватися маскою?

 1. Зверніть увагу на те, що маска має щільно прилягати до обличчя. Затисніть кріплення біля носа, якщо воно є. Чоловікам, до речі, треба зголити бороду, інакше маска не буде щільно притягати.
 2. Декілька масок одразу не працюють!
 3. Кожних дві години потрібно змінювати маску.
 4. Не можна чіпати маску руками, бо з рук чи на руки можуть потрапляти бактерії та віруси.
 5. Знімайте маску за бічні гумки.
 6. Не носіть маску в кишенях, на дні сумки. 
 7. Утилізуйте одноразову маску після носіння.

Ці прості правила допоможуть вам зберегти здоров’я.  

Захисні маски дійсно шкодять? 

Захисні маски шкодять?

Постійне носіння маски ускладнює “викид тепла”. Людина, яка носить маску, при цьому знаходиться в теплому приміщенні, набагато інтенсивніше буде пітніти та відчувати дискомфорт.  Крім того, людина, яка працює у сфері громадського харчування має весь час знаходитись у масці. Чи змінюють вони їх так часто, як треба? Кухар пітніє, руками поправляє маску, а потім що він робить? Накладає вам їжу, готує картоплю та бургери… 

Обов’язково треба правильно використовувати ще й антисептик, його контакт зі шкірою має бути не менше 30 секунд, спирт має торкатися усієї поверхні рук. Мінімальна кількість засобу не менше 3 міліграм, інакше він буде випаровуватися протягом 30 секунд.

Дітям до трьох років захисні маски шкодять, адже у віці трьох років у дитини ще дуже вузькі дихальні шляхи, а носіння маски може серйозно перешкоджати диханню і навіть призвести до задухи.     

Крім того, у спекотну погоду маска може збільшити ризик теплового удару у дитини,  створити надмірне навантаження на серце. Жар не покидає маску, є ризик теплового удару. У дітей часто буває нудота, а це у свою чергу може призвести до пневмонії. 

Маска, як перешкоджає диханню, може викликати сонливість, швидку втому, напад паніки та тривоги. 

Медична маска для дітей

Маленькій дитині потрібно докладати багато зусиль, щоб зробити вдих через цупку тканину маски. Для цього їм потрібно підключати резервну дихальну макулатуру, а у малюків вона ще не так розвинена, як у дорослих. Фанатичне носіння маски може нашкодити навіть більше, ніж сам вірус. 

Варто обмежити спілкування, відвідування громадських місць. Дезінфікуйте іграшки дитини, мийте руки з милом. Гратися можна, але не на дитячих майданчиках. Краще парк, де немає людей та відкриті місцини. Купуйте багаторазові маски оптом, але обов’язково перевіряйте сертифікати якості, щоб не натрапити на підробку.   

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *