Висипання від захисних масок для обличчя. Що робити?

Алергія від маски для обличчя. Що робити?

19 Жовтня 2020 року

Алергія від маски для обличчя. Що робити?

На жаль, сьогодні ми не можемо відмовитися від масок, адже триває пандемія. Маска необхідна для зниження ризику інфікування коронавірусом. До того, ж алергії, на щастя, не є розповсюдженим явищем. Та все ж така проблема існує. 

Маска зараз постійний помічник людини поза домом, але вона заважає дихати,  гумки тиснуть на вуха, навіть спостерігаються алергічні реакції та подразнення від маски. Розглянемо, чому виникають такі проблеми, які категорії населення знаходяться під загрозою, і що робити, коли ви помітили подразнення від маски на шкірі? 

Про маски

Захисна маска, що продається в аптеці, виготовляється з синтетичних матеріалів. Вона розрахована на 1,5-2 години безперервного носіння, після цього її слід замінити новою, а пізніше, якщо вона багаторазова – дезінфікувати. У побуті багаторазові чи навіть одноразові маски більшість людей перуть, кип’ятять чи прасують. Це неправильно. Тканина пошкоджується від контакту з хімічними чи термічними факторами. При цьому вона розщеплюється  на окремі волокна, а іноді й повністю псується. На поверхні маски з’являється специфічний тканевий пил. Він негативно впливає на стан дихальних шляхів. Якщо постійно вдихати цей пил, можна захворіти. Пил подразнює слизову оболонку, викликаючи надмірне вироблення слизу, що забиває дихальні шляхи. Виникає хронічне запалення, загострюються вже наявні алергічні реакції – риніт, бронхіт, астма. Проблема також виникає через те, що сучасні маски виготовляють з матеріалу Спанбонд. Волокна з’єднуються між собою за допомогою хімікатів. Вони несуть безпосередню шкоду алергікам. 

Хто схильний до алергії від маски для обличчя?

Хто схильний до алергії від маски для обличчя?   

Найбільша категорія людей, що страждають від носіння масок і респіраторів,- це люди з алергією та захворюваннями дихальних шляхів. У них реакція на носіння маски виникає значно раніше,протікає важче, ніж в інших. Крім того, схильні до алергії люди з ніжною шкірою, котра від тертя вкривається шелушінням і навіть пухирями. Виглядає неестетично, завдаючи дискомфорт та біль людині.

Крім того, алергія на маску може бути у людей, не схильних до алергічних реакцій та тих, хто взагалі немає ніяких алергічних реакцій. Це пов’язано з тим, що у складі маски присутні хімічні речовини. Вчені говорять, що маски нерідко мають у складі поліпропіленові волокна. У таких масках важко дихати буде не тільки алергікам. Повітря погано циркулює, шкіра всередині пітніє, вкривається подразненнями, пухирями, висипами. 

Види алергії від маски для обличчя 

У тканині, з якої виготовлена маска, можуть знаходитись барвники, хімікати, які при вдиханні та потраплянні на шкіру можуть викликати алергічну реакцію. Крім того, вони потрапляють в тканини після прання. Тому алергія виникає не тільки від одноразових масок, а й від багаторазових. Основні види алергічних реакцій:

  • Алергічний кон’юнктивіт. Багато масок просочують знезаражуючими розчинами, від контакту з якими страждає не тільки шкіра, але й слизові оболонки. Червоніють очі та набрякають ясна.   
  • Контактний дерматит. Тертя маски об шкіру порушує її цілісність, і в верхній шар епідермісу можуть проникнути алергени.  З’являються подразнення та висипи.
  • Алергічний риніт та бронхіт. Волокна тканини та специфічний пил, що з’являються після постійного прання, можуть проникати у верхні дихальні шляхи, викликаючи механічні подразнення. Поступово виникає хронічне запалення, що призводить до алергізації організму. З’являється кашель, сльозотеча, людина чхає. 
  • Бронхіальна астма. У астматиків приступ може викликати будь-яка зміна стану організму – стрес, проблеми з диханням, набряки дихальних шляхів. Цьому сприяє те, що ми вдихаємо хімікати та тепле вологе повітря, що з’являються під маскою. Можуть з’являтися набряки. Набряк може перейти на горло. Якщо виникають такі симптоми, обов’язково необхідно відмовитися від маски, декілька днів провести вдома. У тяжких випадках зверніться до лікаря. 

Симптоми алергії на маски для обличчя:

Симптоми алергії на маски для обличчя

  • Акне та висипи.
  • Чхання, кашель, сльозотеча, задишка, відчуття нестачі повітря.
  • Напади астми, головні болі, підвищення температури тіла, дискомфорт.

Купуючи багаторазові маски оптом, звертайте увагу на сертифікати та опис матеріалу, це допоможе мінімізувати алергічні реакції, крім того завжди звертайте увагу на номер партії, щоб маски не виявилися підробкою. Бережіть себе та своїх рідних.

Коментарі

Поки нема коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *